Lenka Šnellerová - lenka.snellerova@tshazard.cz

 

Lenka ŠnellerováLenky první cesta k divadlu začala již v šesti letech prvními krůčky v baletní přípravce Národního divadla v Praze, kde již na jevišti vystupovala v mnoha dětských rolích.
 

Poté vystudovala osmiletou Pražskou Taneční konzervatoř, kterou zakončila maturitou a absolutoriem v oboru pedagogika klasického tance.
 

V roce 1998 se stala čelenkou baletního souboru Národního divadla pod uměleckým vedením Vlastimila Harapese, později pak pod vedením uměleckého šéfa Petra Zusky. Během 14ti letého působení v Národním divadle účinkovala v mnoha sborových i sólových rolích jak na naší domácí scéně, tak v zahraničí:Labutí jezero /chor. V. Harapes, R. Mazalová/ -sólo španělský tanec

Labutí jezero /chor. K. Greve/

Louskáček /chor. J. Grigorovič/ -sólový valčík

Louskáček /chor. Y. Vamos/ - sólo arabský tanec

Raymonda / chor. J. Grigorovič/ - sólo španělský tanec

Giselle /chor. CH. Hampson/

Romeo a Julie /chor. Y. Vamos/

Simfonietta /chor. J. Kylián/

Sólo pro tři / chor. P. Zuska/ - sólový duet

Zlatovláska / chor. J. Kodet/

La Sylphide - Napoli / chor. A. Bournonville/ - sólo Anna

Baletománie /chor. P. Zuska/

A mnoho dalších…

 

V roce 2007 se stala asistentkou choreografa k baletnímu představení "Česká baletní symfonie". Spolupracovala s baletní přípravkou ND , kde se realizovala v návrhu a výrobě tanečních kostýmů pro dětská představení. Nyní příležitostně působí v divadle Hybernia v představení " The Best of Swan Lake", pro které také vytvořila většinu tanečních kostýmů.
Velice se těší na nové malé baletky, kterým moc ráda předá své dlouholeté taneční zkušenosti, vytvoří dětem příjemné umělecké a především přátelské prostředí, kde se bude tančit pro radost a třeba i pro krásný sen " stát se baletkou".

 snellerova.jpg thn_lenka.jpg

 

 

 

 

 

Fotogalerie, Videogalerie
obrazek
obrazek

Předchozí    Další